Jak pečovat o bižuterii

Přes vysokou kvalitu zpracování vyžaduje naše bižuterie svědomitou péči a odpovídající zacházení. Následující informace vám pomohou udržet zakoupenou bižuterii v původním stavu i při častém nošení.

Pět rad pro delší životnost bižuterie

1. Bižuterii je nejlepší skladovat na tmavém, suchém místě (nejméně vhodným místem je tedy koupelna). Nejlépe v dřevěných, papírových, či plastových šperkovničkách, na suchém tmavém místě. Zabráníme tím barevné změně na povrchu kovových částí.
2. Zabraňte přímému styku s parfémy (nasazujeme tedy až po použití voňavky), krémy a dalšími kosmetickými prostředky. Bižuterii nemusí prospívat ani voda, zejména slaná.
3. Agresivní pot může také způsobit barevné změny. Po znečištění potem je třeba výrobek otřít suchým měkkým hadříkem. Uvidíte jak bižuterie „prokoukne“.
4. Kovové části zbytečně nedeformujte. Skladujte vaši bižuterii tak, aby nedošlo k pokřivení či zamotání.
5. Skleněné korálky (převážně Swarovski) časem ztratí lesk po styku s kůží. Jednoduchý tip je přeleštění měkkým hadříkem, což odstraní mastnotu a částečky staré pokožky, které korálky zmatňují.

Dojde-li přesto u některého zboží k reklamaci, jsme přirozeně ochotni defektní výrobek opravit, či vyměnit za nový. Stačí mít u sebe doklad o koupi daného výrobku.

Závěrem nezbývá nic jiného než vám popřát, abyste se z krásy bižuterie MARKO-BIJOU, s.r.o. těšili co nejdéle! :)

Top of Page